הבדלים בין גרסאות בדף "88-132 אינפי 1 סמסטר א' תשעט תיכוניסטים"

מתוך Math-Wiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(מטלות קריאה עצמית)
(הודעות)
שורה 12: שורה 12:
  
 
==הודעות==
 
==הודעות==
 +
 +
* [[מדיה: תרגיל11-רמז-אינפי-תיכוניסטים.pdf | הדרכה לשאלות 4,5,6 בתרגיל XI מס' 11]]
  
 
* '''מבחנים לדוגמא:''' לשאלת רבים, הנה [http://u.cs.biu.ac.il/~tsaban/Infi/InfiExams.html קישור לאתר עם מבחנים לדוגמא]. יש מבחנים נוספים [http://u.cs.biu.ac.il/~exams/index.php באתר הספריה] (שאפשר להגיע אליו גם דרך אתר המחלקה).
 
* '''מבחנים לדוגמא:''' לשאלת רבים, הנה [http://u.cs.biu.ac.il/~tsaban/Infi/InfiExams.html קישור לאתר עם מבחנים לדוגמא]. יש מבחנים נוספים [http://u.cs.biu.ac.il/~exams/index.php באתר הספריה] (שאפשר להגיע אליו גם דרך אתר המחלקה).

גרסה מ־15:48, 16 בינואר 2019

88-132 חשבון אינפיניטיסימלי 1

מרצים: פרופסור בועז צבאן, פרופסור בוריס קוניאבסקי.

מתרגלים: רועי אבל, ניקול בלשוב, דורון פרלמן.

דרישות הקורס: תרגילי בית ובוחן (20% מהציון הסופי), מטלות קריאה עצמית, מבחן (80% מהציון הסופי).

יש להגיש לפחות 70% מתרגילי הבית (מעוגל כלפי מעלה) על מנת לקבל ציון בקורס. כל הפטורים מסיבות מוצדקות ייכללו בין 30% התרגילים שמותר לא להגיש.

ספרות עזר: חשבון אינפיניטסימלי של מייזלר, או הגירסה המורחבת של הוכמן, או הסידרה של האוניברסיטה הפתוחה.

הודעות

 • למי שטרם מילא את סקר שביעות הרצון מההוראה בקורס: נשמח אם תענו על הסקר!
 • יש גבול! :) שיפור של ההוכחה שלכל סידרה יש גבול חלקי מקסימלי (מומלץ, במיוחד למי שלא מרוצה מההוכחה שניתנה בהרצאה).
 • לפני כל הרצאה, יש לחזור על ההרצאה הקודמת ולהגיע מוכנים, לפחות מבחינת הבנת ההגדרות והמשפטים. תקציר ההרצאות המפורט יוכל לסייע במטלה זו (פרטים להלן).
 • מטלות תרגול:
  • מטלות תרגול ממוחשבות XI: בקישור. בכל שבוע יתפרסם תרגיל ביום ראשון. את המטלות הממוחשבות יש להגיש באופן ממוחשב עד יום שני בשבוע שלאחר מתן המטלה, בחצות. לא יינתנו דחיות למועדי ההגשה. תרגילים שלא יוגשו בזמן, גם מסיבה מוצדקת, ייחשבו כתרגילים עם ציון אפס, אולם בשקלול הציון יכנסו כ-70% מהציונים הטובים ביותר.
  • מטלות ידניות: את המטלות הידניות יש להגיש בשיעור התרגול, ביום ראשון שלאחר פרסום התרגיל.


 • חנוכה:
  • בתאריכים 2/12, 9/12 לא יתקיימו תרגולים עקב חג החנוכה
  • השבוע (25/11/2018) הועלו שני תרגילים ל- XI. מומלץ לעשות את התרגילים כהכנה לבוחן.

מטלות קריאה עצמית

מטלה ראשונה: התכנסות תלויה רק בזנב.

מטלת קריאה שניה: חזקות ממשיות. קראו את פרק 5 (חזקות ממשיות) בתקציר ההרצאות המפורט. יש להתייחס לכל סעיף כתרגיל, ולהשלים לעצמכם את ההוכחות. עם סיום המטלה, הודיעו למתרגל שסיימתם את המטלה. אין צורך להגישה.

מטלת קריאה שלישית: מכפלות טורים. קראו את פרק 15 (מכפלות טורים) בתקציר ההרצאות המפורט. יש להתייחס לכל סעיף כתרגיל, ולהשלים לעצמכם את ההוכחות. עם סיום המטלה, הודיעו למתרגל שסיימתם את המטלה. אין צורך להגישה.

מטלת קריאה אחרונה: הוכחת משפט לופיטל במקרה \frac\infty\infty: מצאתי הוכחה שנראית לי קלה יותר מכל ההוכחות שראיתי (וראיתי כמה וכמה... רבים ניסו לפשט את ההוכחה). כתבתיה בפירוט. אם יש טעויות או שאלות, פנו אליי במייל. בועז

מטלות ידניות

תקציר ההרצאות המתעדכן

הקורס ילווה על ידי תקציר הרצאות מפורט. לאחר הבנת ההרצאה, התקציר מועיל לחזרה ולהבנת התמונה הכללית.

תלמידים שנעדרים מהרצאה או הרצאות בודדות, יוכלו להיעזר בתקציר כדי להתכונן להרצאה הבאה, עד שישיגו צילום של החומר המלא מחבריהם לכתה.

התקציר מתעדכן, לעתים במעט (תיקוני שגיאות קטנות) ולעתים בצורה משמעותית (שיפורים דידקטיים לאור הניסיון בהרצאה, וכדומה). לכן, לא מומלץ להוריד את התקציר, אלא לשמור קישור שלו ולגשת למקור בכל פעם שרוצים להשתמש בו. נא דווחו שגיאות בתקציר למרצה הקורס, לשם תיקונן לטובת כלל התלמידים.

סיכומי הרצאות

ניתן למצוא סיכומי הרצאות משנים קודמות, בקישור הזה. הסיכומים אינם בדיוק תואמים את הקורס, אך הם מאד דומים. הם אמצעי עזר בלבד. החומר הרשמי הוא לפי ההרצאה בפועל.