88-151 שימושי מחשב במתמטיקה תשעב סמסטר ב שאלות ותשובות ארכיון 5

מתוך Math-Wiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תרגיל 9 שאלה 5

כתוב "כתבו פרוצדורה אשר מקבלת כקלט"... לא זכור לי שלמדנו איך כותבים פונקציה ב MUPAD (יתכן שאני טועה). הכוונה היא סתם לכתוב קוד עם שני פרמטרים שקל לשנות אותם?

לשתי קבוצות של יום שני לא היה תרגול בשבוע שעבר. זאת גם סיבה שהתרגיל לא לשבוע הבא אלא בשבוע 10-14/06. אם אתה לא שייך לקבוצות האלה, אז כן למדנו מה הן פרוצדורות ואיך כותבים אותם (תשים לב, לא פונקציות). הכוונה היא בדיוק מה שכתוב בתרגיל ולא "סתם קוד עם פרמטרים". --Grisha 07:11, 1 ביוני 2012 (IDT)

לעניין מיופד מה ההבדל בין פונקציה לפרוצדורה?

פונקציה זה ביטוי מהצורה: f:=x->x^2+a*x, פרוצדורה היא קטע קוד שיכול להכיל מספר שורות. --Grisha 19:00, 1 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 9 שאלה מספר 3

האם צריך למצוא גם את כל המספרים המושלמים או שיש למצוא רק את המספרים החברים כך ש a שונה מ b?

צריך לעשות את מה שמבקשים בשאלה. אם a יהיה שווה ל-b, אז במקרה הפרטי הזה תבדוק למעשה האם a הוא מספר משוכלל. --Grisha 18:39, 1 ביוני 2012 (IDT)

הגדרה כביטוי או פונקציה

ככלל, מה ההבדל אם מגדירים פונקציה כ f:= או כ f:= x-> (עם החץ). לאיזה עניינים זה משנה? מבדיקה שלי לעניין ציור גרף עם plot, שניהם עושים את אותו דבר

mupad גרוע

ההודעה שהייתה כאן נמחקה. הפורום מיועד לשאלות ותשובות ולא לבכי ותסכולים. --Grisha 18:44, 1 ביוני 2012 (IDT)

מה הפקודות ששקולות במיופד ל clc ו clear

של מטלב ?

clc זה דבר די חסר משמעות במיופד. מקבילה ל- clear זה reset(): --Grisha 18:28, 1 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 9 שאלה 5

האם הפרוצדורה צריכה להציג גם שברים מהצורה \frac{m}{n} כאשר m>n ובפרט מספרים שלמים?

כן. מן הסתם כל מספר אמור להופיע רק פעם אחת. לא צריכים להופיע חזרות כמו 3/1, 6/2, 9/3 וכו'. --Grisha 18:34, 1 ביוני 2012 (IDT)

fsolve

איך אני יודע מתי צריך להשתמש ב fsolve מ numeric, או ב fsolve הרגיל של מיופד ? כלומר איך אני יודע מה אתם דורשים

אנחנו דורשים פתרון. אם solve או fsolve סימבוליים הצליחו למצוא פתרון, אז זהו הפתרון המדויק והוא עדיף על פתרון מקורב. אם מיופד לא מצליח למצוא פתרון מדויק, אז אין ברירה - מסתפקים בפתרון מקורב. --Grisha 18:51, 1 ביוני 2012 (IDT)

תודה רבה! ומה ההבדל בין fsolve ל solve (שניהם של מיופד) ?

help --Grisha 19:01, 1 ביוני 2012 (IDT)

בעייה עם פתרון משוואה

בעייה : כשאני בא לפתור משוואה (השוואה של נגזרת ל 0), בתחום מסויים, נגיד 2..2- , עם הפקודה solve. אני צריך להמתין לפעמים 3 דקות (!) לפתרון . לא רק זה, זה גם מרגיש שזה מעמיס את המחשב. אמנם בסוף אני מקבל פתרון, אבל רק אחד, למרות שיש יותר. מה הסיבה, ואיך אפשר לקבל יותר פתרונות בקטע שנתתי ?

הכל תלוי בפונקציה. לפעמים זה באמת לוקח יחסית הרבה זמן (זה גם תלוי במחשב, אני אישית לא הגעתי לזני חישוב כל כך ארוכים בפקודת solve). פקודה זאת מנסה למצוא פתרון מדויק, וזה כן יכול להיות די מסובך ולעתים אפילו בלתי אפשרי. במקרים אלה משתמשים בחישובים מקורבים. --Grisha 19:05, 1 ביוני 2012 (IDT)

מוזר, כי זו פונקציה שאתם נתתם.. אולי עשיתי משהו לא טוב. בכל זאת, לא הבנתי למה אני מקבל רק פתרון אחד כשיש יותר . איך אני יכול לשלוט על מספר הפתרונות שאני מקבל ?

תיכנס ל- help, זה אמור לעזור. --Grisha 19:14, 1 ביוני 2012 (IDT)

בדקתי כבר, הסתכלתי ב Examples ולא מצאתי דרך לשלוט על מספר הפתרונות שאני רוצה בקטע מסויים. אם מספר הפתרונות סופי - הוא נותן את כולם. אם הוא אין סופי אז לעיתים אפשר לקבל תשובה בפורמט כמו: 2k כאשר k טבעי. אבל במקרה שלי לא מצאתי דרך (יש אינסוף פתרונות) לקבל מספר מסויים של פתרונות בקטע נתון..

יכול להיות שאין צורה סגורה להציג את כל אינסוף הפתרונות. לא תמיד יש מזל שהפתרונות נעים עם קציפות של k. לדוגמא, יש אינסוף פתרונות ל- tan(x) = x,\ \forall x \in \R אבל אין להם צורה סגורה. כמו כן, לעתים מיופד לא מצליח להגיע לפתרון. לפעמים יש דרכים לכוון אותו ולפעמים לא. --Grisha 21:37, 1 ביוני 2012 (IDT)

אפשר להשתמש ב while?

כותרת

לא למדנו אותם בתרגול ואין בו צורך לתרגיל בית 9, אבל יש עוד שני סוגי לולאות במיופד - while ו- repeat until.
כמו שאר הדברים במיופד, אפשר למצוא גם הגדרות וגם דוגמאות ב- help. --Grisha 11:51, 2 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 9 שאלה 3

בשאלה 3 כשביקשתם את המספרים החברים - אתם מתכוונים לכאלה עם סכום גורמים שווה אחד לשני או סכום מחלקים? כי חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי על מספרים חברים רק על ידידים ובידידים רשום שזה סכום מחלקים... אשמח להסבר מפורט יותר על מספרים חברים. בנוסף, לימדתם בהרצאה על factor שמראה את הגורמים אבל אם למשל יש את 2 פעמיים הוא מציג אותו כ 2^2 וזאת בעיה כשסוכמים אותם, יש פקודה שפשוט רושמת את הגורמים בשורה עם חזרות? חוץ מזה, יש איזושהי פקודה שבודקת האם יש איזשהו איבר בקבוצה מסויימת או לא? תודה.

תיצמד להגדרה שניתנה בשאלה. כן, מדובר במחלקים. תראה את ההגדרה עם דוגמאות למשל בקישור זה. לגבי מציאת מחלקים - ניתנה דוגמא בתרגול, אתה מוזמן לפתוח את המצגת האחרונה. --Grisha 15:50, 2 ביוני 2012 (IDT)

בעיה בהזחה

mupad לא עושה לי הזחה אוטומטית כאשר אני יורד שורה בתוך for או if וכו' אני יודע שזו רק מותרות אבל בכל זאת די מרגיז,איך אני יכול לשנות את זה? נ.ב: אני יורד שורה עם ctrl-enter שכן אחרת mupad מחזיר error

אולי זה יעזור. זה תלוי בגרסת מטלב/מיופד --Grisha 20:02, 2 ביוני 2012 (IDT)

הצבה בפונקציה

כאשר אני פותר משוואה נגיד עם solve אז הוא מחזיר לי קבוצה {} (מהטיפוס Set ) עם הפתרונות , ואז הגישה אליהם היא באמצעות sol[1] , ואז אני יכול לעשות נגיד f(sol[1]) ולראות שאכן הוא מאפס את הפונקציה. עד כאן הכל נהדר . לגבי fsolve הנומרי, הוא מחזיר טיפוס שונה. בתוך סוגריים מרובעות [] , כתוב בפנים x= מספר. ולכן הוא לא נותן לבצע הצבה בפונקציה כמו f(sol[1]) או f(sol) כי הוא אומר משהו כמו Type must be artihmetical. זו הבעייה, מה הפתרון ? כלומר איך אני יכול להציב בפונקציה פתרונות שנותן לי fsolve ?

התשובה במערך תרגול 9. --Grisha 08:53, 3 ביוני 2012 (IDT)

בהמשך לנושא למשל יש לי מערכת מישוואות ואני רוצה את הערך של c_0 בשביל לעשות אליו מינפולציות אז היתמשתי ב a:=numeric::linsolve(sys1,[c_0,c_1,c_2])[1]] כמו שהבנתי מהפניה למערך תירגול 9 שהיפרון פשוט פניה לאינדקס למשל [1] במיקרה שלי אבל אני מקבל רק את השיוויון c_0=מיספר ואני לא יכול לעשולת עליו כלום הפיתרון היחדי הוא להישתמש ב op וזה ניראה לי מיותר האם יש דרך יותר פשוטה ? תודה ויום טוב

טעות בשיעורי בית?

בשאלה 1 כתוב צריכה להחזיר N-1 אם N ראשוני, אבל הפרוצדורה אמורה לרוץ מ-2 עד N-1, ששם יש רק N-2 מספרים!

תודה! אתה צודק, תיקנתי. --Grisha 09:26, 3 ביוני 2012 (IDT)

סליחה שאני מתפרץ, אבל אם כבר, אז רק לצורך ההבנה : בשאלה צריך להחזיר רק את כמות המספרים שלפניו שעונים על כך שהם לא מתחלקים במספר הנתון . אז אם המספר ראשוני, אז כל המספרים שלפניו הם עונים על הדרישה . נגיד אם קיבלתי 7, אני צריך להחזיר 5 ? ( המספרים המתאימים הם 2,3,4,5,6 ). דבר נוסף: מבחינת הפונקציה igcd , אין חשיבות לסדר שליחת המספרים נכון, כי גם אם נהפוך את הסדר נקבל אותה תוצאה נכון ?

לא הבנתי את הקטע: 'המספרים שלפניו שעונים על כך שהם לא מתחלקים במספר הנתון'. אף מספר לא מתחלק במספר גדול ממנו. הדרישה היא למצוא את מספר השלמים בין 2 למספר הנתון (לא כולל) שאין להם מחלק משותף עם המספר הנתון.
לגבי שאלה שניה - אתה יכול בקלות לבדוק את זה. פשוט תכתוב את הפקודה עם סדר שונה של קלט. גם אפשר להסתכל ב- help. --Grisha 16:59, 4 ביוני 2012 (IDT)

מיופד

אפשר לקבל כמה טיפים איך לעבוד בתוכנה ? מבחינת נוחות הכוונה. מאוד לא נוח לעבוד, אין הזחות , וכל הקוד שלי נכתב בצבע אדום (לא מדגיש מילים שמורות ואי אפשר לדעת מה זה פונקציה ומה לא). יש אולי דרך לשנות משהו בהגדרות? קראתי מה שכתבת לגבי הפתרון להזחות, וזה לא עוזר. הוא עדיין לא עושה הזחה כשיש לולאה או פרוצדורה למשל. שלא לדבר על דיבגר שזה בטח בלתי אפשרי. יש אולי דרך לשנות את אחד הדברים האלו (לפחות הצבע, או ההזחות) כי כרגע זה ממש נוראי לעבוד בתוכנה. תודה

עריכה : יש אולי דרך לעבוד עם ה editor של מטלב ? ( שהוא פי 1000 יותר נוח)

בתוכנה יש debugger, אפשר לשנות את הצבעים ולהגדיר הזחות. הכל נמצא בתפריט. אכן, אין הדגשה של מילים שמורות, פונקציות וכו'. את ההזחות אפשר לעשות ידנית, אנו לא כותבים פונקציות ארוכות כך שזה לא אמור להקשות על הכתיבה.
כמו כן אפשר להשתמש ב- editor של מטלב, אך מן הסתם הרבה דברים לא יעבדו, לכן אני לא בטוח שזה יותר נוח מהמצב הקיים.
מה שאולי יעזור, זה לכתוב קוד ב- mupad editor (File->New Editor), יש שם הדגשה של כל הדברים, רמזים, הזחות וכו'. ולביצוע להעביר לתוך notebook. --Grisha 23:33, 3 ביוני 2012 (IDT)

שאלה 3

גורמים של מספר - הכוונה לגורמים ראשוניים כן? והאם 1 נכלל בגורמים של כל מספר ? ומהם הגורמים של המספר 1 ?

מדובר על מחלקים. 1 מחלק כל מספר. מחלקים של 1 זה 1. כמו כן, תקרא בבקשה את השאלות שכבר הופיעו: [[1]] --Grisha 23:36, 3 ביוני 2012 (IDT)

מה זה תמונת ההסתעפות ?

ומה השם של זה באנגלית ? הכוונה היא להציב את ה Cים ולראות מה השורשים ?

זה היה בתרגול. לעבור על המצגת. --Grisha 07:45, 4 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 9 שאלה 4

צריך להדפיס גרף ?

אם אתה מכיר דרך אחרת להראות את תמונת ההסתעפות של שורשים, אז לא. --Grisha 18:30, 4 ביוני 2012 (IDT)

שאלה 3 מספרים חברים

איך "למצוא" אותם ? להדפיס את כולם ? לכתוב פרוצדורה שמחזירה אותם ?

בנוסף , אפשר כמה דוגמאות לזוגות מספרים כאלו ? (חוץ מ 1 ו 1)

זוג (1,1) הם לא חברים לפי הגדרת השאלה. לגבי שאלתך השנייה - תקרא מה שכתבו לפניך בפורום זה: [[2]] --Grisha 18:34, 4 ביוני 2012 (IDT)

תודה, לא ברור לי איך מהשאלה מוגדר שהזוג 1 1 לא חברים. בנוסף, האם מספר יכול להיות חבר של עצמו (למשל 6 ו 6)?

כתוב בסוגריים 'חוץ מ- a עצמו' ול- 1 אין מחלקים חוץ מ- 1 עתמו. לגבי שאלתך השניה - מה אומרת ההגדרה? --Grisha 18:34, 4 ביוני 2012 (IDT)

אתה צודק. יוצא של 1 אני לא סוכם מחלקים בכלל. טעות שלי. נראה לי לפי ההגדרה מספר כן יכול להיות חבר של עצמו, אבל אשמח לאישור שלך : )

תקבל כזה אצל הבודק :) . הרי אתה מי שעושה את תרגיל הבית. --Grisha 18:39, 4 ביוני 2012 (IDT)

למרות זאת, לא מבין מה הבעייה ?, רק ביקשתי אישור שהבנתי את ההגדרה נכון. לא שתגלה לי את התשובה (ובכל מקרה אני צריך לפתור את זה בעצמי )

לולאות

אני עושה ב mupad שתי לולאות אחת מ 1 עד 10000 והשנייה גם מ 1 עד 10000 וכבר ממתין 4 דקות ! והוא עדיין מחשב. זה הגיוני שזה כ"כ איטי ?!

אני לא יודע מה אתה עושה בתוך הלולאות. אם הלולאות ריקות, זה נראה לי די מוזר. --Grisha 18:35, 4 ביוני 2012 (IDT)

הלולאות ממש לא ריקות, יש בהם הדפסות. ואני רואה את ההדפסות שלי, אבל בקצב איטי. למה לוקח לו כ"כ הרבה זמן לחשב ?

אם יש לך כ- 10000^2 הדפסות אז יש סיכוי שזה ייקח עוד הרבה זמן. --Grisha 18:41, 4 ביוני 2012 (IDT)

אז איך ציפיתם שנעשה את המספרים חברים ? אני צריך לשלוח לפונקציה על כל מספר מ 1 עד 10000 את כל הבאים אחריו ..

לא לזה ציפיתי. אני ממליץ לחשוב קצת על ההגדרה ולא להריץ לולאות על לולאות ללא צורך. --Grisha 20:14, 4 ביוני 2012 (IDT)

שאלת בונוס

צריך להדפיס את מספר השברים השונים n/m, למה הכוונה שונים ? הכוונה ש n ו m שונים, או שהשבר הוא זהה בערכו ? למשל 2/4 ו 1/2 נחשבים שני שברים שונים ?

1/2=2/4=4/8 וכו'. אנו רוצים למנות את השברים שונים ולא גרסאות רבות של אותו הדבר. --Grisha 06:40, 5 ביוני 2012 (IDT)

שאלה 2

"לפחות 3 ספרות זהות " ? אז אם יש במספר 00000 זה נחשב סדרה אחת ? או שסופרים כל פעם 3 ? כי אם כך זה קשה יותר ממה שנראה לי. לפחות פתרון עם לולאות לא כ"כ הולך. אפשר עזרה ?

בפתרון תהיה לולאה, אי אפשר בלעדיה. --Grisha 06:44, 5 ביוני 2012 (IDT)
כמו כן, כתוב בשאלה 'סדרה של לפחות שלוש ספרות זהות'. לפחות זה אומר שלוש ומעלה. כלומר המקרה של חמישה אפסים ברצף זאת סדרה אחת. --Grisha 17:57, 5 ביוני 2012 (IDT)

איך אני עושה את התנאי שונה בmupad?

כאילו נגיד במתלב זה if x~=2 וכו' אבל אני לא יודע איך עושים את זה במיופד..

זה גם פקודה if, תוכל למצוא שימוש בה במערך תרגול האחרון. ליתר הפרטים מומלץ להיכנס ל- help. --Grisha 14:58, 5 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 9 שאלת 5 בונוס

הבנתי שלא אמורות להיות חזרות של שברים . השאלה שלי היא כזאת : האם יש בעייה אם אני מדפיס גם מספרים שלמים ? כלומר נגיד קיבלתי M ו N גדולים מ 1, אז אחד מהמספרים שיודפס יהיה 1 ( ולא 1/1 ) , כלומר האם יש בעייה עם הפורמט, שחלק מהמספרים יודפסו גם כשלמים ולא כשברים ? או שיש דרך לשנות את הפורמט כך שהתוכנה תציג כל מספר כשבר (והאם אנו נדרשים לכך )

לא צריך להדפיס שום דבר על מסך. יש להחזיר את כמות השברים השונים. --Grisha 21:39, 7 ביוני 2012 (IDT)

עוד דבר לגבי הבונוס : האם הוא יכול "לחפות" על ציון תרגילים אחרים, והאם הוא יכול לחפות מעבר לציון התרגילים - נגיד לחפות על ציון הבוחן למשל ? או שאחוז התרגילים בכל מקרה לא יעלה על 10%  ?

אני לא הבנתי למה אתה מתכוון כשאומר "לחפות". אם ציון הממוצע שלך על כל תרגילי הבית יהיה נגיד 120 נק', אז תקבל 120 עבור 10% מהציון הסופי. --Grisha 21:39, 7 ביוני 2012 (IDT)

אז זה אומר שיכול להיות שציון התרגילים יהווה יותר מ 10 נקודות בציון הסופי ! ?

נכון לעכשיו 20% של ציון הקורס הוא מקסימום בין ציון הבוחן ותרגילי הבית כאשר הציון הגבוה ביותר מוגבל ב- 100. --Grisha 21:49, 12 ביוני 2012 (IDT)

הצגת פלטים בבונוס

כתבתי פוקנציה שעובדת ומציגה את כל השברים השונים, רק האם חייבים להציג את כל הפלטים עבור הקלטים שנתתם? בדקתי עבוד (3,3) ו (50,50 ). הכל עובד נכון וטוב, אבל הרשימה עבור (50,50 ) היא ארוכה למדי. (מעל 100 שורות) . אפשר להסתפק בלהציג פלט עבור (3,3) ואולי עבור קלטים קטנים יותר ?

הם ביקשו להציג רק את הכמות O_O
הפרוצדורה צריכה להחזיר את מספר השברים השונים. --Grisha 21:35, 7 ביוני 2012 (IDT)

תאריך הגשה

מאיזה סיבה ניתן להגיש את תרגיל 9 עד ה 12 ביוני ? (הפעם יותר משבוע) לא שאני נגד חח רק מעניין לכבוד מה ..

כי בשבועות לא היה תרגול לחלק מהקבוצות. --Grisha 00:42, 8 ביוני 2012 (IDT)

המבחן יהיה עם חומר פתוח?

וגם מתי נגמר הסמסטר?

22/06. נודיע בהמשך. --Grisha 16:22, 8 ביוני 2012 (IDT)

ציון התרגיל יהיה המקסימום בין ציון

הבוחן לש"ב?

[[3]]
תודה רבה!
הייתה טעות. ראו תיקון בהודעות. --Grisha 21:50, 14 ביוני 2012 (IDT)

האם ב2 וב5 הזמן ריצה אמור להיות גבוה?

כי אני מחכה כבר הרבה זמן לפתרון ב2...

באף תרגיל זמן ריצה לא אמור להיות גבוה. אולי תבדוק בהתחלה על קלטים פשוטים יותר? --Grisha 23:01, 10 ביוני 2012 (IDT)

הפקודה begin

בשביל מה היא קיימת? למה בחרו ליצור אותה? (הרי היו יכולים להכליל אותה בעצם ההגדרה של proc.)

אין טעם להפנות לhelp, כי שם לא כתוב כלום על זה. (התחביר באופן כללי נראה מסורבל - לולאת ה-for בעיקר)

בכל שפת תכנות יש כללים מסוימים, כך גם במיופד וגם במייפל (שנכון להיום נחשב כאחת השפות החזקות בתחום החישובים הסימבוליים). כבר הזכרתי למעלה שהפורום נועד לשאלות ולא לתסכולים ובכיינות. --Grisha 14:15, 11 ביוני 2012 (IDT)

מספרים חברים

יכול להיות שמספר הוא חבר של עצמו ?

האם זה מסתדר עם ההגדרה שנתנו בשאלה? --Grisha 19:45, 11 ביוני 2012 (IDT)

אני חושב שכן ! כי כתוב שיש רק הגבלה על המחלקים - שלא מחשיבים את המספר עצמו , אך לא רשום ש a ו b עצמם חייבים להיות שונים . לכן נראה לי שמספר כן יכול להיות חבר על עצמו. בכל זאת רק שאני לא טועה אודה לגרישה שיסכים איתי..

אני רוצה שתחליט לבד האם זה נכון. באמת שאתה לא צריך אישור שלי על הבנת הנקרא. --Grisha 20:29, 11 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 10 שאלה 1

כשכתוב בסעיפים א' וב': "שתי נגזרות רציפות..." - הכוונה לנגזרת ראשונה ושנייה, או לשתי הנגזרות הראשונות (אחד לכל תחום)?

נגזרת ראשונה ושניה. כתוב שיש לחשב את הנגזרות בנקודוה x=4. --Grisha 06:42, 14 ביוני 2012 (IDT)

כמו כן- נראה לי שיש בלבול עם התחומים של שאלה 2 (כתוב פעמיים X בין 0 ל-0.5).

זה תוקן אתמול, התחום השני עד 0.005. --Grisha 06:42, 14 ביוני 2012 (IDT)

כמו כן- בסעיף ג' של שאלה 3- זה אמור להיות Pn או P15?

צודק, זה אמור להיות P_n כי מבקשים למצוא את n. --Grisha 06:42, 14 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 10 שאלה 2

בסעיף ב', צריך לפתור את המשוואות אבל החישובים דורשים זמן רב. זה מכוון? ובנוגע לשאלה באיזה דיוק צריך לעבוד על מנת לפתור את המשוואה האחרונה, צריך לכתוב תוכנית שמוצאת אותו או פשוט להביא ערך אפשרי?

זה לא אמור לעבוד זמן רב. לא מספיק לתת ערך אפשרי, יש גם להסביר למה דווקא ערך הזה מתאים ולהוכיח את זה ע"י מיופד. --Grisha 09:05, 14 ביוני 2012 (IDT)
מה הכוונה בלהוכיח באמצעות מיופד? להראות גרפים או משהו כזה. אני מנסה לשרטט את הפונקציה בטווח של בין exp(-80) ל0 אני מקבל מערכת ריקה.
את המשוואה f(x)=-0.001, לקח למחשב לחשב יותר מעשרים דקות? זה הגיוני?
כן, משהו כזה. 20 דקות זה ממש לא הגיוני. --Grisha 14:06, 14 ביוני 2012 (IDT)

חובה לעשות את תרגיל 10

אם יש לי כבר 8 תרגילים..

אני בטוח שצריך לעשות את כל התרגילים. הציון מחושב על בסיס 8 תרגילים הכי טובים. אתה צריך להחליט האם כדאי להגיש תרגילים 10 ו- 11. --Grisha 21:45, 14 ביוני 2012 (IDT)

ציוני תרגיל 8

האם הוא נבדק כבר ? (לכל הקבוצות ) כי לא מופיע לי ציון..

העליתי את כל הציונים שקיבלתי מהבודקים. האם הם בדקו את הכל נדע בהמשך. אם גם בעדכון ציונים הבא לא תקבל את הציון אז דבר עם המתרגל שלך.
בכל מקרה, תבדוק אם עבודתך חזרה מהבדיקה. העבודות נמצאות בקלסר בחדר הדספה בקומה ראשונה בבנין הפקולטה. כבר קרה מספר פעמים שהעבודה חזרה, אך לא קיבלנו עדכון ציון. --Grisha 21:49, 14 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 10 שאלה 3

בשאלה 3 רשומה פונקציה על log בתוכה. הכוונה בlog זה log על בסיס 10 או ln?

הכוונה שזה ln אבל גם log_{10}() זה בסדר. --Grisha 14:03, 15 ביוני 2012 (IDT)

תרגיל 10 שאלה 2

כאשר אני מחשב בסעיף ג את f(x)=-0.1 יוצא לי מספר מרוכב שכאשר מפעילים אותו על הפונקציה התוצאה בכלל לא נכונה... יש דרך להכריח אותו לפתור על הממשיים? בנוסף, אם אני מגדיל את מספר הספרות (DIGITS) ל-15 זה פשוט תוקע לי את המחשב, מה לעשות?

לעבור על החומר. למדנו יותר מפונקציה אחת למציאת פתרונות וגם למדנו איך לכוון אותן למציאת שורש שמתאים לנו. הרי אנחנו יודעים איפה הוא נמצא בערך. אם נכוון נכון, החישוב לא ייקח הרבה זמן --Grisha 15:19, 15 ביוני 2012 (IDT)