88-112 תשעט סמסטר א

מתוך Math-Wiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

88-112 אלגברה לינארית 1

ברוכים הבאים לקורס!

סגל הקורס

מרצה: ד"ר ארז שיינר.

מתרגלת: אמונה ליפסקר (emunac@gmail.com).


המבחן

הודעות

  • ציוני תרגיל סופיים ציון התרגיל נקבע ע"י הגבוה מבין {ציון המבחן ,ממוצע ציון הבוחן וציון XI} כאשר ציון הXI הוא ממוצע 5 הטובים מתוך 6.
  • תרגיל 1 להגשה עד 18.11.18
  • תרגיל 2 להגשה עד 09.12.18
  • תרגיל 3 להגשה עד 31.12.18
  • תרגיל 4 להגשה עד 6.01.19
  • תרגיל 5 להגשה עד 12.01.19
  • תרגיל 6 להגשה עד 31.01.19 - מועד א

בעקבות תקלה במערכת, הגשת תרגיל 6 תידחה למועד ב'.

בוחן

הבוחן יתקיים ב-24.12.18 בין השעות 14:00-15:30.

החומר לבוחן כולל כל מה שנלמד עד תלות לינארית. כלומר:

החומר לבוחן: שדות, מערכת משוואות לינארית, אלגברת מטריצות וסוגי מטריצות, מרחבים וקטוריים - תתי מרחבים, סכום, סכום ישר, תלות לינארית.


בחנים משנים קודמות

קישורים

  • טבלת נושאי ההרצאות (שימו לב שהתאריכים אינם רלוונטיים ומפגש אחד בטבלה מתאים לשבוע בסמסטר, כלומר שתי הרצאות).

חומרי עזר

חומרי עזר מהאתר "לא מדויק"

"לא מדויק" הוא הבלוג של גדי אלכסנדרוביץ', שבו הוא מעלה הסברים יחסית טובים למושגים מתחום המתמטיקה ומדעי המחשב. לרוב ההסברים כתובים בשפה יותר קלה ועם קצת פחות פורמליות, כך שאפשר להבין אותם יותר טוב. אקשר פה להסברים הקשורים אלינו. לפעמים הטרמינולוגיה שלו שונה מעט מהטרמינולוגיה שאנו משתמשים בה בקורס, אז רק שימו לב למינוחים.

תרגילי בית

תרגילי הבית יהיו במערכת ה-XI. נרשמים באמצעות חשבון Gmail, ואז ב"רישום לקורסים" בוחרים באלגברה לינארית 1 תשע"ט סמסטר א'. כניסו את תעודת הזהות שלכם לצורך מתן הציונים, ובדקו כי במערכת מוזנת תעודת הזהות הנכונה.

התרגילים יפורסמו מדי שבוע, ומועד הגשתם יהיה כשבועיים לאחר התרגול המתאים. מותר להגיש בכל היום של מועד ההגשה (ז"א, עד 23:59), אבל עדיף לא לדחות לרגע האחרון כדי לא להיתקל בבעיות טכניות. שימו לב: עליכם לזכור להגיש את התרגיל, ולא רק לפתור את השאלות שבו. כאשר סיימתם, ניתן ללחוץ בסוף על "הבא", ואז לבחור להגיש את התרגיל.

לצורך ההכנה לבוחן ולמבחן, מומלץ לנסות לפתור את התרגילים ראשית על דף מבלי להסתכל על הפתרון הכתוב במערכת (לפעמים זהו פתרון מודרך, ולפעמים יש גם רמזים), ורק אם לא מצליחים להסתכל. לא נורא לא להצליח מדי פעם, אבל כדאי לנסות להבין את הרעיונות ואת הדרכים לפתרון.

בכל תרגיל שימו לב לסימונים המופיעים בתחילתו. בקורס הזה יהיו כמה סימונים (כמו איך לכתוב מטריצה) שהם הכרחיים לפתרון השאלות, ותצטרכו להשתמש בהם נכונה כדי שהמערכת תקבל את התשובה.

לאחר תאריך ההגשה ניתן יהיה להמשיך להגיש את התרגיל, אך הציון שתקבלו לא ישפיע (זה נועד לתרגול). בכל שאלה מופיעה לכם האפשרות "הגשת שאלה"; לאחר שתפתרו את השאלה (או חלק ממנה), זה נותן לכם משוב (אבל לא מגיש סופית; אפשר עדיין לתקן). מותר להגיש את התרגיל עד למועד ההגשה כמה פעמים, והציון הגבוה הוא הקובע. להארכות פנו אליי (אמונה) לפני מועד הגשת התרגיל.

על כל בעיה שיש לכם עם המערכת, אתם מוזמנים לפנות אליי (אמונה) או למרצה הקורס - ד"ר ארז שיינר.

שיהיה בהצלחה ☺